مقاله

انواع اصلی الکترو موتور ها

انواع اصلی الکترو موتور ها

الکترو موتور با استفاده از پدیده ای به نام الکترومغناطیسی، هر کدام از انواع وسائلی که انرژی الکتریکی دارند را به انرژی مکانیکی تبدیل می‌کند.در ادامه قصد داریم تا شما را با انواع الکترو موتور ها آشناکنیم پس با ما همراه باشید.

انواع دستگاه الکتروموتورها

موتور سنکرون

عملکرد این موتور عمدتا ً چند فازی است . جریان میدان توسط استاتور در این موتور تولید می‌شود . که بسته به فرکانس ac می‌چرخد . در این حالت , استاتور و روتور به همان سرعت جریان، وابسته هستند . هیچ شکاف هوایی بین جریان استاتور و سرعت روتور وجود ندارد . دقت چرخش در این موتور بسیار بالا است . به همین دلیل است که این موتورها به طور گسترده‌ای , به ویژه در رباتیک و صنایع مختلف استفاده می‌شوند.

موتور القایی

حرکتی که با سرعت متناوب اجرا می گردد به عنوان موتور القایی شناخته می‌شود . نام دیگر این موتور , موتور آسنکرون است. این موتور عمدتا ً برای تبدیل انرژی الکتریکی به انرژی مکانیکی استفاده می‌شود. همچنین موتوربا توجه به اصول القای الکترومغناطیسی عمل می‌کند.

موتور DC

موتورهای dc  در انواع مختلف طبقه‌بندی می‌شوند :

  • موتور سنکرون dc
  • موتور سری dc
  • موتور مرکب dc
  • موتور شنت ds

موتوری که درآن  سیم‌پیچ مغناطیسی و سیم‌پیچ آرمیچر به صورت موازی به هم متصل هستند به عنوان موتور شنت شناخته می‌شود . اسم دیگر این موتور , موتور dc سیم‌پیچی شده شنت است که در آن نوع سیم‌پیچ به عنوان سیم‌پیچ شنت شناخته می‌شود . موتور سنکرون dc تنها در dc عمل می‌کند.

موتور سری dc

در موتور سری dc سیم‌پیچی روتور به صورت سری متصل است . اصل کار این موتور به قانون الکترومغناطیس بستگی دارد . و با توجه به این قانون , هر گاه میدان مغناطیسی حول هادی تشکیل شود , از یک میدان خارجی برای کسب سرعت چرخش استفاده می‌شود . این موتورها عمدتا ً در موتورهای استارتر که در آسانسورها و ماشین‌ها استفاده می‌شوند به کار گرفته می شود.

موتور PMDC (دایما مغناطیس)

نام کامل موتور PMDC مغناطیس دائم است . این یک نوع موتور dc بوده که در آن موتور الکتریکی می‌تواند از یک آهن‌ربا ثابت تشکیل شود تا میدان مغناطیسی لازم برای عملیات را ایجاد کند.

موتور ترکیبی dc یک مولفه مخروطی از موتور سری dc به موتور شنت است . هر دو میدان موازی و سری در داخل این موتور وجود دارند . در چنین حرکتی , استاتور و روتور را می‌توان با ترکیب سیم‌پیچی به هم متصل کرد.

سری سیم‌پیچ‌ها از سیم مسی ضخیم ساخته شده‌اند. برای به دست آوردن ولتاژ کامل، سیم‌پیچ شنت می‌تواند با سیم‌پیچی چند سیم مسی طراحی شود.

موتور محرک

موتوری که به استاتور و روتور متصل بوده و با استفاده از یک منبع تغذیه مجزا به عنوان موتور محرک به طور جداگانه شناخته می‌شود . به طوری که شانت موتور را می‌توان کنترل کرد و سیم‌پیچ آرماتور برای تولید جریان تقویت شده است.

تعداد زیادی از کارخانه ها وجود داشته که به دلیل نیاز اقدام به خرید الکترو موتور چینی تک فار می کنند، تکنیک صنعت البرز به صورت اینترنتی محصولات مختلفی از الکترو موتور ها را عرضه می کند با توجه به توضیحاتی که در ارتباط با الکترو موتور بیان شد می توانید جهت خرید الکترو موتور به این سایت سر زده و نوع موتور مورد نظر خود را پیدا کنید.

قیمت این دستگاه ها چقدر است ؟

قدرت الکترو موتور تاثیر به سزایی در قیمت آن دارد. هر چه قدرت این دستگاه بیشتر باشد، قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود. برای راحتی کار مشتریان و این که قیمت ها در اختیار آن ها باشد تا بر اساس آن اقدام ‌به خرید کنند، می توان لیستی از قیمت ها را برای الکترو موتورها با قدرت های مختلف طراحی کرد.

"<yoastmark

از آن جهت که قیمت ها ثبات نداشته و مدام‌در حال نوسان هستند تهیه یک لیست قیمت الکتروموتور برای چند روز نمی تواند تاثیر مثبتی داشته باشد، زیرا قیمت های ارایه شده زود کارایی خود را از دست می دهند ‌بهتر آن است‌که‌یک بخش در فروشگاه های اینترنتی نظیر  تکنیک صنعت البرز صرفا فقط جهت به روز رسانی قیمت ها آن هم به صورت روازنه تعبیه شود.

فروش الکتروموتور

تکنیک صنعت البرز در زمان فروش الکترو موتور الکو و هر کدام از محصولات خود مشتری را اولویت کاری قرار می دهد، به این صورت که سعی می کند قبل از خرید مشتری تمام اطلاعات مورد نیاز درباره تمام جنبه ها و انواع الکترو موتورها به او بدهد، هنگام تماس مشتریان با این مرکز آن ها در قبال دادن اطلاعات صادقانه درباره الکترو موتور هیچ گونه مبلغی دریافت نخواهند کرد و کار مشاوره را به صورت کاملا رایگان انجام می دهند.

هدف آن ها از مشاوره های تخصصی و رایگان این است که مشتری بتواند یک تصمیم‌گیری صحیح و منطقی داشته باشد آن ها صرفا به سود خود و فروش الکترو موتور توجه نداشته بلکه رضایت و خشنودی مشتری برای آن ها مطرح است.

روش دیگری که تکنیک صنعت البرز  برای محافظت از مشتری داشته این است که الکترو موتور را ضمانت می کند، در شرایط وجود ضمانت خیلی از نگرانی های قبل از خرید حل خواهند شد.

مورد دیگری که درباره فروش الکترو موتور از طریق فروشگاه اینترنتی تکنیک صنعت البرز می توان مطرح کرد این است که، کیفیت دستگاه های موجود تضمین شده است و نگران خرابی زود هنگام و یا ایجاد هر گونه اختلال در آن ها نخواهید بود.

خرید اینترنتی الکترو موتور

امروزه اینترنت کار خرید و فروش را برای افراد راحت کرده به این صورت که محدودیت ها و مسافت های مربوط به زمان و مکان به وسیله این تکنولوژی از میان برداشته شده است، و شما در هر گوشه ای از جهان که باشید می توانید انواع الکترو موتور موردنظر خود را پیدا کرده و اقدام به خرید آن نمایید.

الکترو موتور نیز مانند خیلی از محصولات دیگر وارد دنیای اینترنت شده و خرید اینترنتی الکترو موتور از فروشگاه های اینترنتی قابل اجرا است.  می توانید خرید اینترنتی الکترو موتور مورد نیاز خود را از تکنیک صنعت البرز انجام دهید.

آن جیزی که در خرید های اینترنتی همواره مطرح است، کیفیت کالا و زمان ارسال کالا می باشد. از آن جایی که مشتری در خرید اینترنتی الکترو موتور را از نزدیک نمی بیند ممکن است موقع خرید با این شیوه برای او نگرانی هایی به وجود آید اما اگر خرید اینترنتی الکترو موتور از طریق تکنیک صنعت البرز باشد این نگرانی برطرف می شود زیرا این مرکز فروش اولین کاری که کرده این است که کیفیت الکترو موتورها را ضمانت می کند و این اطمینان را می دهد که الکترو موتورهای موجود از نظر کیفیت در بهترین رتبه قرار دارند.

مورد بعدی مربوط به ارسال الکترو موتور ها بعد از خرید است. در سایت ما بلافاصله بعد از خرید الکترو موتور کار ارسال کالا صورت خواهد گرفت به این شکل که رساندن کالا به دست مشتری یکی از اولویت های کاری تکنیک صنعت البرز است. برای آن که خرید الکترو موتور به صورت اینترنتی صورت گرفته، کالا باید سریع به دست مشتری برسد تا اعتماد او از مرکزی که خرید کرده از بین نرود.خرید اینترنتی الکترو موتور برای مشتری بسیار مقرون به صرفه تر از خرید حضوری و هزینه های جانبی بسیاری که دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.