دسته‌بندی نشده

تفاوت پمپ آب خانگی و پمپ صنعتی

پمپ های آب با توجه به کاربرد و ظرفیتی که دارند در دو دسته ی جداگانه ی خانگی و صنعتی تولید میشوند. نمونه های صنعتی این محصولات برای استفاده در صنایع و زمینه های کشاورزی مناسب بوده در حالیکه پمپ های آب خانگی برای مصارف در ساختمان های مسکونی طراحی شده اند.

پمپ آب خانگی

پمپ اب خانگی یکی از انواع پمپ آب میباشد که نیروی جریان برق را به نیروی مکانیکی تبدیل میکند و از اصلی ترین کاربرد آن میتوان به افزایش فشار آب در ساختمان های اداری و مسکونی اشاره کرد. این نوع از محصولات در ابعاد و سایزهای گوناگونی تولید میشوند و با توجه به کارایی که دارد، هزینه ی متفاوتی برای خرید آنها پیشنهاد میشود. کمبود فشار موجود در ساختمان ها با استفاده از این محصول براحتی برطرف میشود. امروزه در بسیاری از ساختمان ها به ویژه در کلانشهرها به کارگیری پمپ های آب یکی از الزامات اصلی برای اطمینان از انتقال آب به همه ی بخش ها است.

پمپ آب صنعتی

پمپ آب صنعتی از دیگر انواع پمپ آب میباشد که با قابلیت ها و ظرفیت بیشتر در صنایع گوناگون مورد استفاده قرار میگیرند. این نوع از پمپ ها نیز با توجه به کاربردهایی که دارند در مدل های مختلف تولید و به فروش میرسند. پمپ های آب صنعتی بطور عمده در کارخانه ها، زمین های کشاورزی و صنایع مورد استفاده قرار میگیرند. این نوع از محصولات با توجه به این موضوع که باید فشار آب را برای مسافت طولانی و مقدار زیاد تحت کنترل قرار دهد بطور عمده در ظرفیت های بالا تولید و طراحی میشوند.

قابلیت های ویژه ی آنها سبب شده که پمپ های صنعتی گزینه ی مناسبی برای مصارف مختلف باشد. بعنوان مثال برای تامین آب برای آتش نشانی این نوع از محصولات میتواند بسیار کارساز باشد.

تفاوت پمپ آب خانگی و صنعتی در چیست؟ انواع پمپ آب با توجه به کاربرد آنها در استانداردهای مختلف ساخته میشوند. پمپ های خانگی در مقایسه با پمپ های صنعتی معمولا در ابعاد و ظرفیت های کوچکتری تولید میشوند. نمونه های صنعتی این نوع از محصولات دارای کارایی و قابلیتهای بیشتری هستند زیرا قرار است از آنها در مقیاس های بزرگتری استفاده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *