دسته‌بندی نشده

کمپکتور چیست؟

کمپکتور دستگاهی می باشد که در جهت فشرده سازی سنگدانه ها و خاک مورد استفاده قرار می گیرد. توجه داشته باشید که اهمیت و کاربرد این دستگاه به قدری زیاد می باشد که امروزه بسیاری از شرکت ها داخلی و خارجی به دنبال طراحی و تولید انواع مدل ها از این وسیله پرکاربرد هستند. توجه داشته باشید که خاک و سنگدانه ها بعد از مدتی در اثر فشار و وزن وارد شده نشست پیدا می کنند که این امر در ساخت و ساز مشکلات بسیار زیادی از جمله ترک خوردگی و تخریب را به وجود می آورد. شرکت های ساخت و ساز نیز بر روی این موضوع بسیار حساس هستند و به خوبی می دانند که بدون استفاده از کمپکتور بی شک در آینده نزدیک با مشکلات بسیار جدی تر مواجه نشوند. لازم است بدانید که قیمت کمپکتور ها از جمله کمپکتور برقی و کمپکتور هیساکی با یکدیگر متفاوت است.تا به اینجا آشنا شدیم که کمپکتور چیست و در ادامه مقاله سعی بر آن داریم تا در مورد کاربرد کمپکتور، لوازم یدکی کمپکتور، انواع و نحوه کارکرد کمپکتور توضیحات مفیدی را به حضورتان ارائه دهیم شما نیز میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر ما را تا آخر مقاله همراهی کنید.

کاربرد کمپکتور در صنعت راهسازی

ساختمان هایی که پی آن دارای ابعاد کوچکتری می باشد و مهندسان نمی توانند از غلطک در آن استفاده کنند بایستی از کمپکتور استفاده کرده تا مقاوم ترین و بهترین پی را اجرا کرده و بنای اول ساختمان را با نهایت دقت برنامه ریزی کنند. از دستگاه کمپکتور بیشتر در پارکینگ، زیر دیواره ها و کف سازی حیاط مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از مهمترین موضوعاتی که در مورد کمپکتور سنگین  وجود دارد، نحوه استفاده صحیح از این دستگاه می باشد که قبل از استفاده بایستی خاک را به شکل کامل آب پاشی نمایید تا خاک به اندازه ی کافی آب را جذب کرده و سپس به مدت 24 ساعت منتظر باشید تا آب به شکل کامل جذب شده و خاک حالت رطوبت به خود را داشته باشد.

در این صورت است که شما می توانید با خیال کافی از دستگاه کمپکتور استفاده کنید توجه داشته باشید که اگر خاک حالت گل آلود داشته باشید به هیچ عنوان نمی توان از کمپکتور استفاده کرد چرا که در این صورت دستگاه در گل گیر کرده قادر به انجام کمپکت کردن نخواهد بود و در اثر ضربات وارد شده ممکن است خاک به سمت بالا حرکت کند. توجه داشته باشید که نحوه استفاده صحیح از این دستگاه بسیار مهم می باشد و افراد بایستی قبل از استفاده از دفترچه راهنمای آن را با دقت مورد مطالعه قرار دهند تا با آگاهی بهتر از این دستگاه استفاده داشته باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *