گیربکس, مقاله

گیربکس VF صبا | راهنمای سفارش و خرید

گیربکس VF صبا راهنمای سفارش و خرید

 گیربکس vf صبا

انواع گیربکس در صنایع مختلف در مقیاس های کوچک و بزرگ مورد استفاده قرار می گیرند و کاربردهای گسترده ای دارند. گیربکس ها سیستم هایی هستند که برای انتقال حرکت چرخشی از یک محور به محور دیگر استفاده می شوند. این مکانیسم برای بسیاری از تجهیزات صنعتی ضروری است، زیرا بسته به شکلی که دارند، به انواع ماشین‌ها اجازه می‌دهد تا کار کنند.در این مقاله قصد داریم تا به گیربکس vf صبا بپردازیم.

گیربکس

گیربکس بخشی از موتور ماشین است که به ماشین شما اجازه حرکت می دهد ، چرخش های تولید شده توسط موتور را به انرژی تبدیل می کند که چرخ ها را می چرخاند. با تعویض دنده، اطمینان حاصل می کنید که فرکانس چرخش ها به اندازه کافی پایین نگه داشته می شود تا در موتور و سوخت شما صرفه جویی شود. بین گیربکس های دستی و اتوماتیک تفاوت قائل شده است. در خودرویی که مجهز به گیربکس دستی است، 5 یا 6 دنده و همچنین دنده عقب وجود دارد و راننده باید خودش دنده را عوض کند. گیربکس های اتوماتیک بدون دخالت راننده تعویض دنده را انجام می دهند.

گیربکس چگونه کار می کند؟

با تعویض دنده، هماهنگی چرخ دنده های مختلف در گیربکس را تغییر می دهید. این یک نسبت دنده متفاوت ایجاد می کند. بنابراین قدرت موتور توسط گیربکس کنترل می شود تا با هر شرایط رانندگی سازگار شود. گیربکس این نیرو را به محورهای محرک که چرخ ها را می چرخاند منتقل می کند. به هر حال، شما می توانید بلافاصله متوجه شوید که دنده اشتباه را تغییر می دهید یا هنگام استارت زدن شتاب می دهید.

گیربکس چگونه کار می کند؟

گیربکس چگونه کار می کند؟

در خودروهای دستی، کلاچ ارتباط بین موتور و گیربکس را فراهم می کند، بنابراین می توانید با فشردن پدال کلاچ خود دنده را تعویض کنید. با گیربکس اتوماتیک، این فرآیند بدون دخالت راننده انجام می شود. در دفترچه تعمیر و نگهداری خودرو، زمان تعویض روغن گیربکس نیز مشخص شده است.

مراقبت از گیربکس بسیار مهم است. اگر ماشین شما در حین رانندگی واکنش غیرعادی نشان می دهد، آن را توسط مکانیک بررسی کنید.

انواع گیربکس

گیربکس خار دار

ابتدایی ترین شکلی که می توان به گیربکس داد، شکل استوانه ای با دندانه های مستقیم است. این مزیت ساخت، بسیار ساده است که دارای قیمت پایین تری نسبت به سایر گیربکس ها می باشد. این مکانیسم که قرن‌ها به‌ویژه در ساعت‌سازی مورد استفاده قرار می‌گرفت، با این وجود نقص‌هایی دارد. در واقع، سرعت چرخش آن محدود است و می تواند بسیار پر سر و صدا باشد.

گیربکس حلزونی

گیربکس های حلزونی یکی از پرکاربردترین گیربکس ها هستند و از هر گیربکس دیگری کارایی بیشتری دارند. پیکربندی آنها اجرای بسیاری را تسهیل می کند. گیربکس حلزونی، چرخ دنده های مارپیچی دارای دندانه هایی هستند که زاویه ای نسبت به شفت دارند. این امر منجر به تماس بیش از یک دندان در حین عمل می شود که باعث می شود چرخ دنده بتواند بار بیشتری را حمل کند.

انواع گیربکس

انواع گیربکس

به دلیل تقسیم بار بین دندانه ها، این آرایش به چرخ دنده های مارپیچ اجازه می دهد تا نرم تر و بی صداتر از چرخ دنده های خار کار کنند. گیربکس های حلزونی یکی از پرکاربردترین گیربکس ها هستند و از هر گیربکس دیگری کارآمدتر هستند. ترتیب آنها بسیاری از عملیات را تسهیل می کند.

چرخ دنده حلزونی

چرخ دنده های حلزونی ابزار انتقال نیرو هستند که عمدتاً برای کاهش سرعت و افزایش گشتاور بین محورهای چرخشی مورد استفاده قرار می گیرند. اساساً، آنها را می توان به دو شکل تقسیم کرد، آنهایی که انرژی را بین قطعات موازی انتقال می دهند و آنهایی که نیرو را بین اجزای غیر موازی منتقل می کنند که معمولاً به عنوان چرخ دنده های محوری معرفی می شوند. در حالی که یک چرخ دنده مارپیچ در نمای مقطع دارای شکل دندانه در پیچ یکسانی مانند چرخ دنده خار است، در زاویه ای نسبت به گردش چرخ دنده خالی بریده می شود. این زاویه به عنوان زاویه مارپیچ معرفی می شود.

چرخ دنده های حلزونی قادرند چرخش را به آرامی با لرزش و صدای کمتر منتقل کنند و بنابراین برای چرخش با سرعت بالا مناسب هستند. با این حال، از آنجایی که نیروی عمود بر سطح دندان (بار عادی) شامل یک جزء در جهت محور چرخ دنده است، نیروی رانش محوری را ایجاد می کند که نیاز به یاتاقان رانش دارد. چرخ دنده های حلزونی چرخ دنده های شفت موازی هستند و مش آنها تقریباً تمام تماس غلتشی است، بنابراین راندمان کلی آنها بالا است و بین 90-99.5٪ متغیر است.

عملکرد گیربکس حلزونی

گیربکس حلزونی شامل مجموعه ای از چرخ دنده های مارپیچ می باشد. چرخ دنده های حلزونی نوعی چرخ دنده استوانه ای با شکل اریب رد دندان هستند. در مقایسه با چرخ دنده‌های خار، سطح تماس بالاتر، لرزش کمتر، بی‌صدا بودن و توانایی انتقال بارهای بزرگ‌تر را دارند. مجموعه ای از چرخ دنده های مارپیچ دارای زاویه مارپیچ یکسان هستند، اما عقربه مارپیچ در سمت مخالف قرار دارد. چرخدنده های مارپیچ را می توان به دو شکل با توجه به بخش مرجع چرخدنده ها در صفحه تراش و صفحه استاندارد طبقه بندی کرد. اگر جزء مرجع در صفحه چرخش باشد، شکاف مرکزی مانند چرخ دنده های خار است تا زمانی که ماژول و تعداد دندانه های یکسان داشته باشند. این امکان تعویض ساده با چرخ دنده ها را فراهم می کند.

مزایای گیربکس حلزونی

 • انعطاف پذیری در نصب
 •  – گیربکس های حلزونی به شما امکان می دهند سبک های بدنه و گزینه های خروجی را انتخاب کنید. با توانایی استفاده از بیش از یک شفت، می توانید تسمه، قرقره، زنجیر، کوپلینگ یا فلنج را حذف کنید، بنابراین در هزینه و فضای شما صرفه جویی می شود.
 • گشتاورهای خروجی بالاتر
 • – گیربکس های حلزونی گشتاور خروجی بیشتری نسبت به گیربکس های دیگر ارائه می دهند.
 • طیف وسیعی از نسبت‌های خروجی
 •  – گیربکس‌های حلزونی به شما این امکان را می‌دهند که از بین طیف وسیعی از نسبت‌های خروجی بدون اضافه کردن مرحله دیگری از دنده، انتخاب کنید.

انواع گیربکس های حلزونی

گیربکس W

انواع گیربکس های حلزونی

انواع گیربکس های حلزونی

گیربکس های حلزونیW به دلیل ساختار، زاویه خروج و وضعیت متعامد یکی از شناخته شده ترین و پرکاربردترین انواع گیربکس های صنعتی هستند. چنین گیربکس هایی به حرکت سینماتیکی خود توسط یک پیچ فولادی سخت شده و سنگدار و یک چرخ دنده کرم برنزی دست می یابند.

ویژگی بارز این گیربکس ها عدم برگشت پذیری در نسبت های بالای 40 و سهولت در نگهداری است. ویژگی دیگر این است که می توان از آنها در فضاهای محدود استفاده کرد و همچنین در جاهایی که به هر دلیلی نمی توان محورهای ورودی و خروجی را در یک راستا قرار داد.

مزایای گیربکس W

 • -مقرون به صرفه
 • -نویز پایین
 • -ظرفیت توان بسیار بالا
 • -حداقل فضای مورد نیاز برای نصب
 • -ضریب ایمنی بالا
 • -طول عمر بالا
 • -حالت های مختلف نصب
 • -محدوده انتخاب سرعت خروجی گسترده
 • -محدوده انتخاب گشتاور خروجی گسترده

معایب گیربکس W

 • آنها را نمی توان در 1500 دور در دقیقه استفاده کرد
 • دمای عملیاتی بالا (به دلیل مکانیسم درگیر شدن دنده)
 • راندمان نسبتا پایین

مزایای گیربکس‌ حلزونی MVF

 • گیربکس حلزونی mvf ساخته شده از آلیاژ آلومینیوم با کیفیت بالا، وزن سبک و بدون زنگ زدگی
 • – گشتاور خروجی بزرگ
 • -روان و سر و صدای کم
 • – راندمان تابش بالا
 • – ظاهر زیبا، خدمات بادوام و حجم کم
 • – مناسب برای نصب همه جانبه

گیربکس vf صبا ساخته شده از بدنه آلیاژ آلومینیوم. این ظاهر زیبا، سبک وزن، بدون زنگ برای همیشه و ماندگار است. گیربکس vf طور گسترده ای در صنایع سبک، مواد شیمیایی، مواد غذایی، بسته بندی، صنایع دارویی و غیره استفاده می شود.

قیمت گیربکس vf صبا

گیربکس vf صبا با توجه به شرکتی که آن را تولید می کند و همچنین قطعات به کار رفته در آن دارای قیمت مختلفی است. برای خرید گیربکس vf صبا ابتدا از قیمت آن مطّلع شوید و سپس برای خرید آن اقدام نمایید.

فروش گیربکس vf صبا

سایت فروشگاهی تکنیک صنعت البرز عرضه کننده انواع گیربکس های با کیفیت می باشد. اگر به دنبال گیربکس vf صبای با کیفیت هستید می توانید به منوی سایت تکنیک صنعت البرز مراجعه نمایید و محصولات را مشاهده نمایید و برای خرید گیربکس vf صبا و دیگر محصولات اقدام نمایید.

گیربکس vf صبا در تمامی نقاط مختلف کشور توسط نمایندگی های معتبر به روش می رسد. در شهرهای کوچک و بزرگ، دفاتر نمایندگی های معتبر وجود دارد که به فروش این محصول و سایر محصولات مشابه می پردازد. شما می توانید به صورت حضوری به این نمایندگی ها مراجعه نمایید و خرید کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.